Grzegorz i Rafał Collins – historia sukcesu braci, którzy podbili show-biznes

Grzegorz i Rafał Collins to jedna z najbardziej rozpoznawalnych par rodzeństwa w polskim show-biznesie. Znani z programów telewizyjnych, biznesów motoryzacyjnych i charytatywnych inicjatyw, przeszli długą drogę od trudnego dzieciństwa w Legnicy do międzynarodowej kariery.

Od biedy w Legnicy do kariery w Londynie – początki Braci Collins

Bracia Collins urodzili się jako Grzegorz i Rafał Chmielewscy w Legnicy. Ich dzieciństwo nie było łatwe – pochodzili z ubogiej rodziny, a ojciec, właściciel wypożyczalni kaset wideo, ledwo wiązał koniec z końcem. Gdy byli nastolatkami, ich matka wyjechała do Włoch, pozostawiając rodzinę w trudnej sytuacji. W wieku 17 lat Grzegorz wyemigrował do Londynu, a dwa lata później dołączył do niego Rafał. Początkowo pracowali na zmywaku i budowach, ale determinacja i pomysł na biznes zmieniły ich życie.

Od warsztatu samochodowego do telewizyjnej sławy

Pomysł na biznes narodził się przypadkiem. Bracia Collins zainwestowali oszczędności w wynajem warsztatu samochodowego, specjalizując się w tuningu pojazdów. Zmienili nazwisko na „Collins” – dla łatwiejszej komunikacji z zagranicznymi klientami. Ich firma Prestige Wrap & Customs szybko zyskała renomę, a wśród klientów znaleźli się m.in. Cristiano Ronaldo i Rod Stewart. W 2016 roku zadebiutowali w programie Odjazdowe bryki braci Collins, który przyniósł im ogromną popularność w Polsce.

Ameryka Express i inne telewizyjne projekty

Udział w drugiej edycji Ameryka Express przysporzył Braciom Collins jeszcze większej rozpoznawalności. Choć nie wygrali, ich determinacja i pracowitość zaimponowały widzom. Następnie prowadzili program Bracia Collins biorą się do roboty na antenie Discovery Channel. Ich szczerość i umiejętność opowiadania o życiowych trudnościach sprawiły, że stali się ulubieńcami publiczności.

Działalność charytatywna i współpraca z Tomaszem Komendą

W 2018 roku założyli Fundację Braci Collins, która pomaga osobom chorym i pokrzywdzonym przez los. Szczególnym rozdziałem w ich działalności była współpraca z Tomaszem Komendą, niesłusznie skazanym za morderstwo. „Rafał ma żal do siebie, że nie postawił mu ultimatum, by udał się do psychologa” – przyznawał Grzegorz w wywiadzie. Pomagali mu w powrocie do normalnego życia, jednak po otrzymaniu przez Komendę odszkodowania współpracę zakończyli.

Przeczytaj więcej  Krzysztof Kononowicz nie żyje. Internetowy fenomen odszedł w wieku 62 lat

Życie prywatne: związki, rodziny i trudne wybory

Grzegorz Collins jest obecnie związany z Sylwią Bombą, celebrytką znaną z programu Gogglebox. Para poznała się na planie show Nasi w mundurach. Collins ma córkę Julię, której narodziny, gdy miał zaledwie 19 lat, całkowicie zmieniły jego życie. Jak sam przyznaje: „Myślałem, że zawaliło mi się życie, a okazało się, że to najlepsze, co mnie spotkało”.

Z kolei Rafał Collins od lat jest w szczęśliwym związku z Sylwią, którą poznał jeszcze w Londynie. Mają dwóch synów i prowadzą stabilne życie rodzinne. Obaj bracia wielokrotnie podkreślali, że chcą dać swoim dzieciom to, czego sami nie mieli w dzieciństwie – poczucie bezpieczeństwa i rodzinne ciepło.

Restauracje, MMA i piłka nożna – inne pasje Braci Collins

Poza motoryzacją i telewizją, Grzegorz i Rafał Collins mają wiele innych przedsięwzięć. W 2020 roku otworzyli restaurację Fuego Bar & Grill w Warszawie, a później U Wędzonych w Sopocie. Grzegorz spróbował nawet sił w MMA, stając do walki z Rafałem Krylem. Rafał natomiast zainwestował w branżę muzyczną, zakładając wytwórnię Smack That Records, a w 2024 roku stał się udziałowcem klubu Zagłębie Sosnowiec.

Spotkanie w Ostrołęce i inspiracja dla młodych

Wizyta Braci Collins w Ostrołęce wzbudziła duże zainteresowanie. Spotkali się z lokalnymi władzami i młodzieżą ze szkoły branżowej, opowiadając o swojej drodze od biedy do sukcesu. „Determinacja i pasja otwierają każdą drogę” – mówili, zachęcając młodych ludzi do ciężkiej pracy.

Grzegorz i Rafał Collins to nie tylko celebryci, ale przede wszystkim przykład, że nawet z najtrudniejszych warunków można wyjść zwycięsko. Ich historia pokazuje, że pasja, wytrwałość i umiejętność dostrzegania szans potrafią odmienić życie. Nawet wtedy, gdy na początku wydaje się to niemożliwe.